خانه / سبک زندگی / 5 حالات روحی متفاوت که تا به حال حتی اسمشان را هم نشنیده اید
حالات روحی

5 حالات روحی متفاوت که تا به حال حتی اسمشان را هم نشنیده اید

حتی اگر دلایل و مکانیسم کاری برخی از حالات روحی از قبیل خوشحالی , ناراحتی و عصبانیت را ندانیم , با آنها آشنا هستیم !به طوری که وقتی آنها را تجربه میکنیم, کاملا متوجه حسی که داریم هستیم یا حتی اگر تجربه ی آنها را نداشته باشیم احساسی که میتواند با تجربه ی این حالات روحی به ما دست دهد را کاملا درک میکنیم اما در رابطه با حالات روحی که نمیشناسیم چطور ؟!! با زندگی ایده آل همراه باشید تا 6 حالت روحی که احتمال میدهیم با آنها آشنا نیستید ,به شما معرفی کنیم .

اسریمی

در شناساندن انواع احساسات باید مجموعه ها و زیر جموعه ها را کنار گذاشت ! اما برای شناساندن اسریمی میتوان گفت که یکی از زیر مجموعه های خوشحالیست و برعکس هیجان که یکی دیگر ازاین زیر مجموعه هاست , شامل رفاه و خوش گذرانی نمیشود !بلکه حسی است که شخص را اسیر خود کرده و او را دچار سردرگمی تو ام با حیرت میکند در واقع نوعی حس وابستگی و دو دلی در شخص به وجود می آورد .اسریمی که مانند عشق و شهوت روحمان را تسخیر کرده و به اوج می برد را میتوان هنگام دیدن یک کنسرت تحت تاثیر قرار دهنده و یا یک دیدن یک نمایش بی نظیر تجربه کرد !

نوموپاتی

این کلمه که به معنی قبول و رعایت کردن کامل قوانین عمومی و اخلاقی مورد قبول عام مردم میباشد ,در نظر روان پزشکان به فردی اطلاق میشود که غیر مستقل بوده ,نمیتواند برای خود تصمیم گیری کند و دارای سلامت روحی نیست !

دیسفوریا (آشفتگی جنسیتی)

دیسفوریا با شرایطی نظیر مانیا (نوعی بیماری روحی) ,افسردگی ,اختلال دو قطبی ,اظطراب عمومی و اختلالات شخصیت همراه است که میتواند به عنوان خلق و خوی غم انگیز و منفی خلاصه شود ! دیسفوریا که خود را به شکل فکر و خیال کردن زیاد , نادیده گرفتن و رها کردن خود ,افت انرژی و ابهام نشان میدهد ,ضد افوری -نوعی خوشحالی و هیجان -است و میتواند هنگام مواجه شدن با شرایطی غیر منتظره و برای بازه ی زمانی کوتاه  نیز رخ دهد.

آبجکسیون (فریب دادن خود و اشتباه فکر کردن)

این احساس ناشی از اظطراب و فکر و خیال ایجاد شده در دوران کودکی ,میباشد که فرد تصور میکند جسم و وجودش,متفاوت از خانواده ای است که به آن تعلق دارد و این باعث میشود که حد و مرز احساسات خود را باز خواست کند !این ضربه ی روحی که در اکثر مواقع خود شخص از آن بیخبر است ,با دیدن مغایرت های دیگر,تشدید میشود .نشانه ی بارز این اختلال روحی ,بالا آوردن هنگام مشاهده ی اتفاق وحشتناک است .

وسواس دوباره انجام دادن (تکرار مکررات)

این وسواس  که نوع خاصی از وسواس اجباری میباشد بیشتر در افرادی که بیش از حد کنترل کننده هستند دیده میشود ! سه بار کنترل کردن اجاق گاز قبل از خواب ,چندین بار, بازکردن  و دوباره قفل کردن در ,همواره استفاده از یک مسیر مشخص و ثابت میتواند نشانه هایی از این اختلال باشد.

همچنین ببینید

گزینه ی مناسب برای ازدواج

چگونه بفهمیم طرف مقابمان گزینه ی مناسب برای ازدواج با ماست ؟

با زندگی ایده آل همراه باشید تا به برخی از این ویژگی ها که آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *