خانه / سبک زندگی / 4 راه حفظ خوشبختی در زندگی مشترک
خوشبختی در زندگی مشترک

4 راه حفظ خوشبختی در زندگی مشترک

در حالی که ازدواج موفق از استرس روزانه ی زندگی می کاهد ,برعکس ازدواج ناموفق یک منبع استرس برای طرفین به حساب می آید.اما سوال اینجاست که چه کارهایی را میتوان برای حفظ خوشبختی و احساس رضایت در زندگی مشترک میتوان انجام داد؟ با زندگی ایده آل همراه باشید تا با 4 راه حفظ خوشبختی در زندگی مشترک آشنا شویم.

همانطور که گفتیم ادامه دادن زندگی مشترکی که رضایت شما را جلب نمیکند از طرفی میتواند استرس زندگی را نیز برایتان بیشتر میکند . هر چند زندگی بی روحی که شادابی خود را از دست داده به انداره ی زندگی که طرفین روزشان را با دعوا و مشاجره میگذرانند , بد نیست اما میتواند مشکلات زیادی برای زوجین به همراه داشته باشد !

طبق تحقیقات انجام شده خوش گذراندن زوجین با یکدیگر یکی از عناصر اصلی در ایجاد حس خوشبختی و رضایت از زندگی مشترک محسوب میشود! چرا که  روتین و تکراری شدن زندگی موجب خسته شدن و دور شدن زوجین از هم میگردد ! باید بدانید که رمز داشتن ازدواجی موفق ” دعوا نکردن ” نیست بلکه حل کردن مسائل و مشکلات به وجود آمده , با صحبت کردن رو در رو , بدون از دست دادن احترام است !

با هم تلاش کردن برای حل مشکلات زندگی , در کنار هم بودن و حمایت از طرف مقابل در زمانی  که دوران سختی را سپری میکند باعث نزدیک شدن زوجین به یکدیگر میشود. برای داشتن یک زندگی خوب و به دور از روزمرگی ,ایجاد هیجان توسط زوجین در رابطه شان بسیار مهم است . اما سوالی که پیش می آید این است که وقتی با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم میکنید چطور میتوانید هیجان لازم در زندگیتان ایجاد کنید ؟! با ما همراه باشید تا 4 راه حفظ خوشبختی در زندگی مشترک را بررسی کنیم.

به طور مداوم چیزهای جدید را  امتحان کنید !

در آخر هفته یا تعطیلاتتان ازانجام دادن کارهای تکراری دست بکشید ! و چیزهایی که تا کنون انجام نداده اید را امتحان کنید ! مثلا باهم به اسب سواری یا کلاس رقص بروید , رستورانهای مختلف را امتحان کنید ! فعالیت هایی که با هم انجام میدهید به کاهش استرستان بسیار کمک خواهد کرد و از نظر یادگیری چیزهای مختلف,  برایتان بسیار مفید خواهد بود!

حتما هر هفته یک شب را به خودتان اختصاص داده و با هم وقت بگذرانید!

حتی بهتر است از خانه دور شوید !برای شام یا سینما بیرون بروید ! یا به یک مهمانی شبانه رفته و تا صب برقصید !همه ی این گزینه ها میتواند فرصتی برای کشف محیط اطرافتان ,انجام کارهای جدید و خوش گذرانی و وقت گذراندنتان با هم باشد!

در فعالیت های روزمره همسرتان مشارکت کنید!

به طور کامل در زندگی همسرتان دخیل شوید ! با همکارانش آشنا شوید .وقتی بعد از کار به خانه برگشتید ,خوشحالی ها و ناراحتی هایی که در طول روز برایتان اتفاق افتاده با هم در میان بگذارید.با یکدیگر در جریان کار فرزندتان قرار گیرید وبه این ترتیب استرس و دغدغه ی فکری که راجع به آنها دارید را به کمک هم رفع کنید!

هر چه بیشتر با هم خوش بگذرانید!

با یکدیگر خوش گذراندن را بخشی از رابطه تان قرار دهید! شوخ طبعی تان را بیشتر کنید ! از زندگی و از یکدیگر لذت ببرید! و به مشکلات و استرس زندگی اجازه ندهید که مانع این کار شود و خوشبختی در زندگی را با هم اخساس کنید !

امید واریم این مطلب 4 راه حفظ خوشبختی در زندگی مشترک برای شما مفید بوده باشد.

همچنین ببینید

جدایی

هنگام جدایی و دل شکستگی چکار کنیم ؟

اگر از جدایی رنج میبرید یا دل شکسته اید با زندگی ایده آل همراه باشید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *