خانه / زیبایی / ۱۰ نکته در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب
کرم ضد آفتاب

۱۰ نکته در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب باید جزء جدا نا‍‍‍پذیر مراقبت های پوستی روزانه به خصوص در فصل تابستان  باشند !اما نکته ای که باید به آن دقت کنیم این است که هنگام استفاده از این کرم ها به چه چیز هایی باید توجه شود ؟پس با زندگی ایده آل همراه باشید .

نور خورشید که بیشتر در ماه های گرم تابستان خود نمایی میکند با اشعه هایی که می تاباند موجب ترشح هورمن سروتنین ودر نتیجه تولید ویتامین D در بدنمان می شود اما باید توجه داشت که در کنار تمام این فواید, مضراتی نیز برای ما دارد !! که باید مراقبت های لازم را نه نتها در فصل تابستان بلکه در تمامی فصول انجام داد ! و چیزی که باید به آن توجه داشت بیشتر بودن این مضرات درماه های گرم نسبت به سایر ماه ها ست !

اشعه های UVA  و UVB  خورشید نه تنها باعث پیری زود پوست میشود بلکه موجب مسائل جدی تری مانند لکه دار شدن و سوختن آن  نیز میشود! از این رو محصولات ضد آفتاب باید جزء جداناپذیر مراقبت های روزانه تان باشد . و اما 10 توصیه در این باره :

1.درجه ی PH ضد آفتابتان باید همانند پوست،5.5 باشد !

خود پوست یک لایه ی محافطت کننده ی طبیعی در برابر عوامل محیطی دارد که PH آن 5.5 می باشد که برای حفظ سلامتی آن باید PH ضد آفتابی که از آن استفاده میکنید با PH این لایه یکسان باشد .

2. برای جذب ویتامین D , 2-3 بار در هفته به مدت 10-15 دقیقه زیر آفتاب بودن کافیست!

از نظر متخصصان حتی اگر روی دستتان2 -3  بار در هفته به مدت 10-15 دقیقه زیر نور خورشید بماند برای سنتز ویتامین D مورد نیاز بدنتان کافیست بنابراین به گذراندن زمان طولانی زیر نور خورشید نیازی ندارید زیرا طولانی بودن این زمان نه تنها مفید نیست بلکه مضر است !

به گفته ی متخصصین به طور دقیق تر برای سنتز ویتامین D مورد نیاز بدن, کافیست 2-3 بار در هفته بین ساعات 11-15 دست ها و پاهایتان  را در معرض نور خورشید قرار دهید .برای افراد روشن پوست مدت زمان 15-20 دقیقه و برای افراد تیره پوست مدت زمان 20-30 دقیقه  برای جذب ویتامین D مورد نیاز بدن میتواند کافی باشد اما در ماه های تیر ,مرداد و شهریور که هوا گرم تر است بهتر است این زمان به 15-20 دقیقه محدود شود.

3. قبل از پوشیدن لباس از کرم ضد آفتاب تان را بمالید !

بهتر است قبل لباس پوشیدن کرم ضد آفتابتان را بمالید زیرا کرم زدن به ناحیه هایی مانند گردن , دست ها و وپاها که ممکن است در معرض آفتاب قرار گیرند, بعد از پوشیدن لباس سخت تر میشود و ممکن است فراموش شود .

4. حتی در هوای ابری از کرم ضد آفتاب استفاده کنید !

90 در صد اشعه های خورشید میتوانند از ابر عبور کند !بنابراین نه تنها در روزهای آفتابی بلکه باید در روز های ابری از ضد آفتاب استفاده کرد .

5. زیر کرم آرایشی تان ضد آفتاب بزنید!

زیرا با اینکه برخی کر م های آرایشی SPF اند و خاصیت ضد آفتابی دارند اما در اکثر مواقع این مقدار کافی نیست و باید به طور مجزا, زیر کرم آرایشی از ضد آفتاب استفاده شود.

6.بعد یکسال کرم ضد آفتابتان را عوض کنید !

از کرم های ضد آفتاب کهنه استفاده نکنید .عمر کرم ضد آفتاب یک سال است و پس از آن تاثیرش کم میشود از این رو باید هر سال کرم ضد آفتاب جدید خریداری شود .

7.برای جلوگیری از عرق کردن از کرمهای ضد آفتاب مقاوم در برابر آب استفاده کنید!

اگر در طول روز زیاد عرق میکنید بهتر است نه فقط در ساحل بلکه به طور روزمره از کرمهای ضد آفتاب مقاوم در برابر آب استفاده کنید.

8.کرمتان را در طول روز تازه کنید !

همیشه کرم ضد آفتابتان را با خود به همراه داشته باشید زیرا لازم است در روزهای گرم تابستان ,در فواصل زمانی منظم, کرمتان را تازه کنید به خصوص اگر زیاد عرق میکنید این کار را تند تند انجام دهید.

9.درهر چهار فصل سال از ضد آفتاب استفاده کنید!

برف اشعه های خورشید را 5 برابر خاک و 3 برابر آب منعکس میکند بنابراین در تمام فصول سال باید از کرم های ضد آفتاب استفاده کرد .

20.10 دقیقه قبل از خارج شدن از خانه کرم ضد آفتابتان را بمالید !

بعد از مالیدن کرم ضد آفتابتان 20 صبر کنید سپس از خانه خارج شوید زیرا این کرم ها 20 دقیقه بعد اثرشان را می گذارند.

 

همچنین ببینید

داشتن موهایی زیبا

نکات طلایی برای داشتن موهایی زیبا و چشمگیر

ایجاد یک تغییر به ظاهر کوچک در موهایتان، می‌تواند چهره شما را به کلی تغییر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *