خانه / دکوراسیون / چگونه دیوار خالی را دکور کنیم؟
دیوار خالی

چگونه دیوار خالی را دکور کنیم؟

آیا رنگ دیوار، مبلمان و مدل پرده‌ها را انتخاب کرده اید ولی هنوز نمی‌دانید دیوارهای خالی منزلتان را چگونه دکوره کنید؟ البته این مشکل برای هرخانه ای وجود ندارید، دربرخی منازل مبلمان و دکورهای خانه آنقدر همدیگر را کامل می‌کنند که دیوارهای بدون تزیین اصلا اذیت کننده نمی‌شود اما دربرخی خانه ها دیوار خالی خانه را سرد و خالی نشان می‌دهد و باید چاره‌ای اندیشید. باید بدانید دکوره کردن دیوار خالی فقط آویختن تابلو نیست. برای دیدن اینکه دیوارها را چگونه می‌توانید دکوره کنید با زندگی ایده آل همراه باشید…

کاغذدیواری‌های طرحدار


وقتی تازه انجام دکوراسیون خانه را شروع کرده اید به دیوارهای خالی نگاهی انداخته و می‌گویید چیزی هم از اینجا آویزان می‌کنم اما وقتی به مرحله انجام رسید چیزی برای تزیین آن دیوار پیدا نمی‌شود، درواقع دکور، تابلو، عکس و سایر اشیای تزیینی مناسی برای دیوار پیدا نمی‌کنید و در یک چند راهی قرار می‌گیرید. در اینگونه مواقع باید همه ی این فکرها را کنار گذاشته و دیوارتان را خودتزیین کنید یعنی به سراغ کاغذدیواری های جورواجور مناسب منزلتان بروید.
دیوار خالی پشت تلویزیون همواره مشکل ساز است و خالی بودن آن می‌تواند اذیتتان کند. آویختن چندین اکسسوری به دو طرف تلویزیون در دیوار پشتی آن همواره بهترین راه حل نیست. همچنین اگر دقیقا بالای تلویزیون در دیوار پشتی یک دکور یا تابلوی چشمگیر آویزان کنید ممکن است مشکل ساز باشد و درهنگام تماشای تلویزیون حواستان را پرت کند.در این شرایط کاغذدیواری طرحدار یکی از بهترین گزینه‌هاست.
در یک پذیرایی ساده با مبلمان روشن برای از بین بردن سادگی وقت خود را با کوسن‌ها و اکسسوری‌های گوناگون تلف نکرده و بدنبال کاغذدیواری طرحدار بروید.

آینه‌کاری دیوار


در اتاقهای نشیمن کوچک و ساده آینه کاری دیوار هم سادگی را از بین برده، هم دیوار دیگر فقط دیوار نیست و هم سالنتان را بزرگتر نشان می‌دهد.هزینه این کار نسبت به بقیه روش‌ها بیشتر است اما نتیجه فوق العاده خواهد بود.
دیوار آینه کاری شده نور آمده از پنجره‌ها، از چراغها و لوسترها را بازتابانده و اتاق را روشنتر از قبل می‌کند و درنتیجه اتاق دلبازتری خواهید داشت. اما باید متذکر شویم که آینه را باید پاک کرد .
اگر آینه‌کاری دیوار ممکن نیست ویا برایتان جالب نمی‌باشد بجای آینه کاری میتوانید از آینه‌های قاب گرفته شده روی دیوار استفاده کنید.

ایجاد گالری روی دیوار


تزیین دیوار با عکس و چارچوب اولین گزینه‌ای است که به ذهن هرکسی می‌رسد برای همین در ابتدا ار آن بحث نکردیم. آویختن تابلو و عکس به دیوار گزینه خوبی است اما اینکه چگونه این کار را انجام دهید ، مهم است. کمی جسارت به خرج داده و دیوار را با عکس و تابلو و چارچوبهای گوناگون تزیین کرده و آن دیوار را به یک گالری و مرکز توجه سالن پذیراییتان تبدیل نمایید.
نکته ای که در این مورد باید توجه شود این است که قاب تابلوها و نوع عکس‌ها مناسب دکوراسیون منزلتان باشد. همچنین باید تابلوهای مورد علاقه تان باشند تا درهنگام تماشای آنها لذت ببرید نه اینکه فقط برای رنگ و دکوراسیون آنها را آویخته باشید.

با رعایت این نکات منزل زیباتری خواهید داشت.

همچنین ببینید

مدل های جدید دکوراسیون سال 2018

مدل های جدید دکوراسیون سال 2018

با زندگی ایده آل همراه باشید تا نکات الهام بخشی درباره مدل های جدید دکوراسیون …

یک دیدگاه

  1. خیلی جالب بود. البته باید خلاقیت شما را هم داشت واقعا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *