خانه / سلامت / پنج دشمنی که به موهایتان آسیب می رسانند
پنج دشمنی که به موهایتان آسیب می رسانند

پنج دشمنی که به موهایتان آسیب می رسانند

اگر موهایی ضعیف، شکننده یا خشک دارید، ممکن است تحت تاثیر پنج عامل زیر قرار گرفته باشید!

اگر علارغم رسیدگی به موهایتان ،نمیتوانید جلوی ریزش و شکننده بودن موهایتان را بگیرید و آنطور که باید موهایتان سالم و شاداب دیده نمیشوند ،بهتر است به عادت هایی که در زندگی روزمره تان دارید نگاهی بیندازید! شاید شما عامل اینطور بودن موهایتان باشید!!با زندگی ایده آل همراه باشید تا پنج دشمنی که به موهایتان آسیب می رسانند را به شما معرفی کنیم.

1.تغذیه ی نامناسب که باعث ضعیف شدن موهایتان میشود

علاوه بر کمبود ویتامین و تغذیه ی مناسب ،کمبود آهن نیز نقش بسزایی در ریزش مو دارد .در این حالت استفاده از  رژیم غذایی که سرشار از سبزی ها و میوه های مفید  است میتواند بسیار کمک حالتان باشد.از طرف دیگر کم کردن مصرف  روغن و نمک نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است که اگر به آن دقت نشود باعث ضعیفی و شکنندگی مو میشود.

2.استفاده ی زیاد از سشوار و یا اتو مو باعث افت کیفیت موهایتان میشود

استفاده ی مرتب از این وسایل الکتریکی با درجه حرارت بالا به ریشه ی موهایتان آسیب میرساند به طوری که باعث میشود حجم موهایتان کم تر شده ،تار موهایتان نازک تر شده ، شکسته و بریزد از این رو باید به میزان استفاده از این وسایل دقت کنید.

3.به حفظ رطوبت موهایتان توجه کنید

کم شدن رطوبت هوا موجب خشک شدن پوست سر و کپک مو میشود.در ماه های سرد سال ،خارش ،التهاب پوست سر و کپک مو همچنین اگزمای پوست سر بیشتر دیده میشود. استفاده از کلاه در این ماه ها ،سرمان را از سرما ،باد ،آلودگی و سایر عوامل محیطی محافظت خواهد کرد اما اگر از جنس مواد غیر طبیعی و مصنوعی باشد باعث باردار شدن موهایمان ،چربی شدن سریع آنها و چسبندگی شان میشود.استفاده از کلاه های کیپ و چسبان گردش خون را در سر کم کرده و دریافت اکسیژن مو را کاهش میدهد از این رو باید دقت کنید کلاهی انتخاب کنید که از جنس مواد طبیعی باشد و مانع گردش خون در سر نشود.

4.آلودگی هوا موهایتان را تحت تاثیر قرار میدهد

آلودگی هوا، کیفیت مو را پایین آورده و باعث کپک مو میشود و ذرات آلوده با چسبیدن به مو آن را شکننده می کنند.موهای چرب به سرعت از آلودگی هوا تاثیر می پذیرند زیرا بسیار سریع تر از انواع دیگر کثیف میشوند.

5.شستن مو با آب گرم، براقی و درخشندگی مو را از بین میبرد

شستن مو با آب گرم باعث کم شدن اسید و لایه ی لپیتی موجود در روی مو و ریشه ی مو میشود از این رو از آب گرم برای شستن موهایتان استفاده نکنید و از آب ولرم برای این منظور استفاده کنید.

همچنین ببینید

تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن

رژیم تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن

برای اینکه سیستم ایمنی بدنتان قوی شده و بدنتان مقاوم شود باید به اندازه کافی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *