خانه / زیبایی / مد و فشن / مناسب اندام‌تان لباس بپوشید
لباس

مناسب اندام‌تان لباس بپوشید

هر زنی اندام متفاوتی دارد و اغلب زنان از بعضی قسمت‌های بدنشان ناراضی‌‍اند و سعی می‌کنند با طرز پوشش‌شان عیب‌هایی که در خود می‌بینند را بپوشانند. باید اندام خود را بشناسید و مناسب آن لباس بپوشید. متاسفانه هر لباسی مناسب هر اندامی نیست. ممکن است لباس‎هایی را فقط به خاطراینکه مد شده بپوشید ولی شما را کوتاه‌تر یا چاق‌تر از آنچه هستید نشان‌دهد. لباس پوشیدن مناسب شکل بدنتان شما را خیلی شیک پوش‌تر نشان خواهد‌داد و عیب‌هایتان را پوشش داده احساس خوبی خواهید داشت. برای این منظور، ابتدا بدن‌تان را بشناسید سپس لباس‌های مناسب فرم بدن‌تان را انتخاب کنید.

لباس مناسب افرادی با اندام گلابی شکل

اینگونه افراد دارای بالاتنه لاغر‌تری هستند و قسمت باسن و پایین‌تر چاق‌تر می‌باشد همچنین کمر باریک و سینه‌های کوچکی دارند. اگر اندام‌تان گلابی شکل است لباس‌هایی انتخاب کنید که کمر باریک‌تان معلوم شود بلوزهای اندامی تنگ بپوشید. برای پوشش دادن باسن و ران‌هایتان می‌توانید از رومانتویی یا ژاکت‌ استفاده کنید. برای پایین‌تنه هم می‌توانید دامن‌های پیلی بپوشید و از شلوارهای تیره رنگ استفاده کنید. پوشیدن لباس‌های پایین‌تنه طرح‌دار و رنگ روشن، ران و باسن‌تان را بزرگ‌تر نشان خوهد داد.

افرادی با اندام مثلث وارونه

اینگونه افراد شانه‌های پهن، دور کمر نرمال، دور باسن کوچک و قد پایین‌تنه‌ی بلند دارند. اگر اندامتان این شکلی است باید طوری لباس بپوشید که عرض شانه‌ها و باسن‌تان را به تناسب برسانید. دامن‌های گشاد بپوشید شلوارهای فاق کوتاه بپوشید و در لباس‌های بالاتنه هم مطلقا لباس اپل‌دار نپوشید بلوزهایی بپوشید که سرشانه‌اش زیاد معلوم نباشد.

افرادی با اندامی مستطیلی شکل

افرادی با این فرم بدن، اندازه‌های بالاتنه و پایین‌تنه‌شان نزدیک به هم است و ران‌های لاغری دارند. اگر اندام‌تان به این فرم است لباس‌هایی بپوشید که پایین‎تنه‎تان را بیشتر معلوم کند. می‌توانید دامن کوتاه را با ژاکت بلند بپوشید. لباس‌های بالا‎تنه‌تان را طوری انتخاب کنید که شانه‌هایتان را خوب نشان دهد مثلا لباس‌های دور‎گردنی و دکلته بپوشید.

افرادی با اندام ساعت شنی

این فرم بدن، مورد پسند عموم افراد است که کمر باریک، استخوان بندی ظریف و باسنی به فرم گرد می‌طلبد. اگر دارای چنین اندامی هستید لباس‌های بالا تنه اندامی و تنگ بپوشید ولی دقت کنید که قدش بالای باسن تمام نشود چون در این صورت باسن‌تان خیلی بزرگ جلوه می‌دهد. همچنین پیراهن‌های اندام‌نما شما را جذاب‌تر نشان خواهد داد.

همچنین ببینید

کفش دانشجویی

مدل کفش دانشجویی اسپورت 97

بانزدیک شدن فصل پاییز و شروع دوره جدید دانشگاه‌ها و باز شدن دانشگاه، بیشتر دانشجویان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *