خانه / سبک زندگی / معرفی 4 نوع رابطه عاشقانه
4 نوع رابطه عاشقانه

معرفی 4 نوع رابطه عاشقانه

تحقیقاتی که روی 376 زوج انجام شده است، نشان می‌دهد که رابطه عاشقانه 4 نوع کلی دارند. این 4 نوع کلی از رابطه عاشقانه، با زیر نظر گرفتن رفتار زوجین نسبت به هم، احساسات زوجین به همدیگر، انتظاراتشان از رابطه  و طرز برخوردشان با رابطه به دست آمده است. 4 تیپ مختلف رابطه عبارتند از:

  1. رابطه دراماتیک(نمایشی)
  2. رابطه در تضاد بودن زوجین
  3. رابطه اجتماعی
  4. رابطه متمرکز شده در شریک زندگی

 

 

پس از انجام این تحقیق که 9 ماه به طول انجامید، نشان می‌دهد که نوع رابطه در چگونگی پیشروی رابطه نقش بسیار مهمی دارد. برای شناخت انواع روابط عاشقانه با زندگی ایده‌آل همراه باشید…

 

  • رابطه دراماتیک

پستی بلندی این نوع رابطه بسیار زیاد بوده و میزان جدایی زوجین در این نوع روابط  نسبت به دیگر نوع روابط تا 2 برابر بیشتر است.

دلیل این جدال و جدایی در این نوع  رابطه ، حرکت و رفتار آزادانه و مستقل مرد و زن از یکدیگر، وابستگی بیش از حد یکی از زوجین به آزادی اش و در مقابل عکس العمل شدید دیگری به این حس آزادی اوست.

در این نوع رابطه هر یک از طرفین برای خود محدوده مشخص کرده و همین موضوع باعث عدم صداقت آنها به یکدیگر می‌شود.

 

  • رابطه تضاد زوجین

در این نوع رابطه بحث و جدال  و حتی دعوا بسیار است ولی برعکس تصور خیلی ها زوجین در این نوع رابطه مشکل صداقت ندارند. زوجین در این رابطه باهم رشد و تکامل می یابند و همین موضوع باعث می‌شود مرد و زنی که عاشق یکدیگرند در مراحل تکامل و تغییرشان به دلیل همین تکامل خیلی زیاد وارد بحث و جدال می‌شوند.

رابطه جنسی در این نوع زوجین بسیار مناسب و شاداب است. این زوج ها که اکثرا دیوانه وار عاشق یکدیگرند اگر نقاط شکست رابطه را بتوانند ترمیم کنند رابطه و زندگی مشترکی طولانی مدت خواهند داشت.

 

  • رابطه اجتماعی

طرفین در این نوع رابطه هم زندگی شخصی خود و هم زندگی مشترکشان را در اجتماع به خوبی اداره می کنند. تفاهم زوجین در این تیپ رابطه نسبت به سایر زوجین در انواع  دیگر رابطه ها بسیار بالاست.

زن و مرد در این تیپ رابطه میتوانند هم با زوجشان در یک محیط اجتماعی حاضر شده و هم برای رابطه اجتماعی خود محدوده ای خاص تعیین کنند. این زوج ها باهم شاد و خوشحالند، باهم می‌آموزند و بایکدیگر به سمت یک هدف خاص حرکت می کنند و برایشان انجام این کارها بسیار آسان است. این نوع رابطه اکثرا بسیار سالم، باصداقت و طولانی مدت  است.

مشکلی که در این نوع از رابطه ها وجود دارد این است که، چون زندگی این زوج ها باهم یکپارچه می‌شود درصورت جدایی محیط اجتماعی شخص تماما عوض شده و این خود یک مشکل روانی برای زوجین است.

 

  • رابطه متمرکز بر یکی از زوجین

اکثرا احتمال ازدواج در این نوع رابطه بسیار بالاست و نوعی از رابطه است که یکی از زوجین از خودگذشته تر است، زندگی خود را به یک طرف گذاشته و خود را با زندگی زوجش وفق می‌دهد.

در این نوع زندگی و رابطه یکی از طرفین در اتخاذ تصمیمات موثرتر بوده و زندگی براساس آرزوهای  او جلو می‌رود.  در اوایل این نوع رابطه و زندگی مشترک ، زندگی بسیار زیباست ولی با گذشت زمان کسی که از خودگذشته تر است دچار مشکلات روحی می‌شود.

 

درست است که انتخاب نوع رابطه قبل از شروع نیست و پس از شروع نوعش مشخص می شود ولی میتوان آگاهی خود را افزایش داده و به سمت بهترین نوع آن قدم برداشت.

همچنین ببینید

گزینه ی مناسب برای ازدواج

چگونه بفهمیم طرف مقابمان گزینه ی مناسب برای ازدواج با ماست ؟

با زندگی ایده آل همراه باشید تا به برخی از این ویژگی ها که آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *