خانه / زیبایی / توصیه هایی برای مردان در رابطه با ماندگاری بیشتر عطر
ماندگاری بیشتر عطر

توصیه هایی برای مردان در رابطه با ماندگاری بیشتر عطر

وقتی صحبت از رسیدگی به خود، به میان می آید همیشه که نباید از زنان حرف زد! امروز میخواهیم در این مطلب نکاتی در رابطه با “بوی مطبوع”را با مردان در میان بگذاریم .با زندگی ایده آل همراه باشید تا توصیه هایی در رابطه با ماندگاری بیشتر عطر و در نتیجه به صرفه تر شدن آن را برایتان باز گو کنیم.

از نقاط نبض دار دوری کنید

بر خلاف تصور عموم،زدن عطر به نقاط نبض دار مانند شقیقه ها ، قسمت درونی مچ دست و گردن باعث ماندگاری بیشتر آن نمیشود! نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که این نقاط به دلیل اینکه نقاط نقبض دار هستند، 1-5 درجه گرم تر از سایر قسمت های بدن میباشند و از این رو عطری که به نقاط زده شود در اثر حرارت سریع تر از سایر قسمت ها تاثیر و بوی خود را از دست میدهد بنابراین دقت کنید که از عطر بیشتر برای نقاطی از تنتان که دمایی متعادل و نسبتا پایدار دارند، استفاده کنید تا ماندگاری بیشتری داشته باشد.

تنتان را مرطوب کنید

پوست خشک ملکول های عطر را به زحمت در خود نگه می دارد که این باعث سریع از بین رفتن بوی آن میشود. اگر میخواهید برعکس این اتفاق بیوفتد، به خصوص بعد از حمام یا تراشیدن صورتتان از نرم کننده ی مناسب پوستتان استفاده کنید.

ادکلن ها و عطر هایتان را در شرایط مناسب نگه داری کنید

اگر میخواهید تاثیر مطلوب تری از ادکلن و عطرهایتان ببینید آنها را در جای خنک و دور از نور آفتاب نگه داری کنید زیرا هرچه کمتر در معرض تغییر دما قرار گیرند بویشان به همان اندازه ماندگار تر میشود. پس بهتر است به جای نگه داشتن آنها در روشویی آنها را در کمد اتاق خوابتان قرار دهید.

عطرها را بشناسید

اسانس های مختلف نیز ماندگاری متفاوتی میتوانند در پوست داشته باشند! مثلا عطر های به دست آمده از مرکبات و گیاهان سبز بسیار فرار میباشند در حالی که بو های زغالی حاوی رزین و ادویه جات بسیار غلیظ تر و ماندگار تر هستند. هنگام خرید ادکلن بهتر است ادکلن هایی که سطح روغن فرار eau آنها 40 درصد به بالاست، ترجیح دهید.

 

 

همچنین ببینید

کرم ضد آفتاب

۱۰ نکته در مورد استفاده از کرم ضد آفتاب

کرم های ضد آفتاب باید جزء جدا نا‍‍‍پذیر مراقبت های پوستی روزانه به خصوص در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *