خانه / سلامت / راه های پیشگیری از اسهال تابستانی
اسهال تابستانی

راه های پیشگیری از اسهال تابستانی

باشروع فصل دلچسب تابستان اسهال‌های مربوط به بالا رفتن دما بخصوص در کودکان درحال افزایش است. برای آگاهی از 7 راه موثر برای جلوگیری از اسهال تابستانی با زندگی ایده آل همراه باشید…

اسهال که با آمدن فصل گرما شیوع پیدا می‌کند، یک مشکل سلامتی برای همه بخصوص کودکان است.
مشکل اسهال بیشتر در کودکان زیر 5 سال دیده میشود و در کودکان زیر دوسال ممکن است باعث بروز شوک و نارسایی کلیه شود. بدتر از این موضوع ممکن است باعث مرگ بدلیل از دست رفتن مایعات بیش از حد از بدن شود، بگونه ای که همه ساله حدود 2.2 میلیون کودک زیر 5 سالدر سطح جهان به دلیل اسهال شدید جان خود از دست می‌دهند.
مهمترین دلیل افزایش ابتلا به اسهال در فصل تابستان این است که باکتریها و ویروس هایی که می توانند باعث عفونت دربدن شوند براحتی در خوراکی ها و مواد غذایی رشد ‌کنند و با پاکسازی و شستن غیرصحیح آنها این ویروس‌ها وارد بدن می‌شوند. دلیل دیگر ابتلا به اسهال آب های آشامیدنی که در باطن سالم و تصفیه شده نیستند.

اسهال تابستانی

7 راه پیشگیری از اسهال در فصل تابستان

تابستان فصل مسافرت به مناطق ساحلی است. همچنین استفاده از استخرهای عمومی در این فصل اوج میگیرد. از پاکیزگی و بهداشت آب هایی که در تابستان برای شنا و یا آبتنی استفاده می‌کنید مطمئن شوید.
دستان فرزندتان را به دفعات بالا بشوئید. خودتان هم دستانتان را پاکیزه نگه دارید.
از نوشیدن آبهای آشامیدنی که از سرچشمه اش مطمئن نیستید ننوشید. همچنین میوه وسبزی هایی که با آنها شسته شده اند را هم حدالامکان نخورید.
مواد غذایی که سریعا فاسد می‌شوند را بعد از خرید سریعا به یخچال بگذارید و تا وقتی که زمان استفاده‌اش نیامده است از یخچال بیرون نیاورید.
مصرف مواد غذایی مثل بستنی را که به راحتی ذوب می‌ شوند و سپس باز منجمد می‌شوند را کنترل کنید.زیرا در بازه ای که ذوب می شوند میکروب و باکتری ها براحتی در آن ها درحال رشد هستند.
خامه پاستوریزه، سس مایونز و خوراکی‌های که کم پخته شده اند را در این فصل کمتر مصرف کنید.
نوشیدنی‌های بازی که یخشان از آب پاکیزه نباشد یکی از عوامل مهم برای اسهال هست. همچنین مصرف یخ برای کودکان مضربوده و اصلا توصیه نمی‌شود.

با رعایت تمام موارد بالا براحتی از این مشکل سلامتی در امان بمانید.

همچنین ببینید

پنج دشمنی که به موهایتان آسیب می رسانند

پنج دشمنی که به موهایتان آسیب می رسانند

اگر موهایی ضعیف، شکننده یا خشک دارید، ممکن است تحت تاثیر پنج عامل زیر قرار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *