خانه / سبک زندگی / در 10 دقیقه خلاق‌تر شوید
خلاق‌تر

در 10 دقیقه خلاق‌تر شوید

خلاقیت نعمتی است که هنگام تولد هرکسی در وجود او قرار می‌گیرد.در نتیجه ی آموزش نادرست درمحیط آموزشی و تربیت نادرست والدین خلاقیت در وجود هرکسی با شروع از دوران کودکی به مرور زمان کاهش یافته و درنهایت حتی ممکن است کاملا از بین برود. و اما شما، آیا شما از کسانی هستید که نتوانسته اند روحیه خلاقشان را حفظ کنند؟ اگر این گونه است برای افزایش خلاقیتتان در 10 دقیقه با زندگی ایده‌آل همراه باشید…

همه ی ما با انجام فعالیت ها و کارهایی که خلاقیتمان در آن به کار می‌رود احساس شادی و سلامتی بیشتری می‌کنیم. این خلاقیت می‌تواند نقاشی با رنگ روغن باشد، یا پختن غذایی که رسپی اش فقط دست شماست و یا حل مشکلی که در جلسه ای مطرح شده است وشما با خلاقیتتان راه حلی برای آن یافته اید، همه ی این ها اثر خلاقیت شماست.

اکنون موافقید در ادامه جزئیاتی برای افزایش خلاقیتتان فقط در 10 دقیقه با شما در میان بگذاریم.

در 10 دقیقه خلاق‌تر شوید

  • موسیقی گوش دهید

ملودی‌ها قسمتی از مغز را که حرکت موتور، احساسات و خلاقیتتان را کنترل می‌کند را به حرکت درمی‌آورد. وحتی موسیقی کلاسیک سطح تمرکزتان را افزایش می دهد.

  • کاغذ و قلم بکار برید

نمی‌دانم صفحه کلید و word چه مقدار در افزایش خلاقیتتان موثر است، اما بوی کاغذ و جوهر و قلم یکی از سمبل های خلاقیت است. شما نیز با عجین شدن با آن‌ها می‌توانید فوائدش را ببینید.

  • از دیگران نظر بگیرید و با آن‌ها مشورت کنید

نظر گرفتن از دیگران باعث می‌شود به طرز فکرتان جهت دهید.این کار خود باعث ایجاد چشم اندازی جدید در خلاقیتتان می‌شود.

  • تفکر آزاد

بعنوان مثال از یک لغت نامه کلمه ای را انتخاب کرده و هر الهامی که از این کلمه می گیرید را روی یک کاغذ یادداشت کنید. بصورت شگفت آوری این کار باعث پیشرفت در تفکر آزادتان خواهد شد. درمحیطی کاملا آزاد و بدون حدومرز خلاقیت در بیشترین حد خود است.

  • به جای دوری(مکانی و زمانی) فکر کنید

طبق تحقیقات، فکر کردن راجب اتفاقاتی که در گذشته و آینده دور اتفاق افتاده یا خواهد افتاد، ویا فکر کردن درمورد مکانی بسیار دور باعث پیشرفت  روحیه ی آزادتان و درنتیجه افزایش خلاقیتتان می‌شود.

  • به رنگهای سبز و آبی نگاه کنید

این دو رنگ کارایی در فعالیت هایی که نیاز به قدرت ادراک دارند را افزایش می دهد. طبق تحقیقات رنگ آبی نشانی از دریا، آسمان و طراوت است. رنگ سبز هم که رنگ پیشرفت و خلاقیت است.

  • هرآنچه به ذهنتان می رسد را یادداشت کنید

هرچه به ذهنتان می‌آید را یادداشت کنید. نام دیگر این تکنیک یادداشت آزاد است. بعد از یادداشت برگردید و نوشته هایتان را کنترل کرده و آنهایی که مهمتر هستند را انتخاب کنید.

  • دراز بکشید

طبق نتایج تحقیقات، انسان‌ها در حالت دراز کشیده راه حلهای بهتری برای مشکلات نسبت به زمانی که نشسته اند پیدا می‌کنند. درست است که درهنگام یک جلسه جدی اینکار ممکن نیست اما درسانس‌های طوفان مغزی بسیار موثر است.

  • بخندید

هیچوقت خندیدن را دست کم نگیرید. شادی و نشاط باعث افزایش خلاقیت می شود و قسمتی از مغز را که در مسائل پیچیده باید قادر به تصمیم گیری باشند را به کار می اندازد. حتی وقتی که حس خوبی نداریم یک قهقه مارا به خودمان می آورد. دیوانه وار اما موثر!

با رعایت این نکات خلاقیت ضعیف شده و یا مرده تان را به مرور زمان زنده کنید.

همچنین ببینید

گزینه ی مناسب برای ازدواج

چگونه بفهمیم طرف مقابمان گزینه ی مناسب برای ازدواج با ماست ؟

با زندگی ایده آل همراه باشید تا به برخی از این ویژگی ها که آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *