خانه / سبک زندگی / هنگام جدایی و دل شکستگی چکار کنیم ؟
جدایی

هنگام جدایی و دل شکستگی چکار کنیم ؟

اگر از جدایی رنج میبرید یا دل شکسته اید با زندگی ایده آل همراه باشید زیرا که خواندن این مطلب ,حالتان را تا حد زیادی بهتر خواهد کرد .

5 راه برای بهتر کردن حال هنگام جدایی و دلشکستگی

1.همان طور که یکبار کسی را دوست داشته اید ,بار دیگر نیز میتوانید!

اولین حسی که وقتی از کسی که دوستش دارید جدا میشوید به سراغتان می آید , این است که فکر میکنید او  شما را دوست ندارد و شما هم دیگر نمیتوانید کسی غیر از او را دوست داشته باشید ! اما باید به خاطر داشته باشید , درست است که دوست داشتن حس زیبایست ولی ممکن است مانند هر چیز دیگری روزی تمام شود و شما فردی نیستید که دوست داشته نشوید و همواره کسانی خواهند بود که  شما را دوست بدارند و شما نیز متقابلا آنها را دوست بدارید .

2.آن را به یک وسواس فکری تبدیل نکنید

جدایی تان را به یک وسواس فکری تبدیل کرده و آن را در مرکز زندگی تان قرار ندهید .یاد بگیرید دوباره به زندگی برگردید و از آن لذت ببرید و ایمان داشته باشید که دنیا به آخر نرسیده و شما میتوانید همه چیز را از نو بسازید .

3.دنبال او یا نشانه ای از او نباشید

تعقیب کردن کسی در صفحات مجازی که دلتان را ششکسته هیچ فایده ای برایتان نخواهد داشت جز اینکه روز به روز روحیه تان را خراب تر کند .اینکه طرف مقابلتان چه پست جدیدی در اینستاگرام به اشتراک گذاشته یا آخرین زمان بازدیدش در واتساپ کی بوده, هیچ چیز را عوض نخواهد کرد و فقط باعث تشدید ناراحتی تان خواهد شد !

4.به چشم یک فرصت به اتفاقی که برایتان افتاده نگاه کنید

دل شکستگی سخت و دردناک است ولی باعث بزرگ شدنتان میشود ! و در عین حال فرصتی برای کسب تجربه است .شکست های بزرگ با تغییرات اساسی و پخته تر شدن شخصیتتان همراه است که توجه کردن به این نکته میتواند بسیار التیام بخش باشد !

5.نمیتوانید کسی را تغییر دهید

هر چقدر که  از کسی که قلبتان را شکسته ,عصبانی و ناراحت باشید یا مدام با خود تکرار کنید که “کاش این کارو نمیکردی ” باید این اصل را بپذیرید که شما نمیتوانید او و امثال او را مطابق خواسته هایتان تغییر دهید ! همچنین هرکسی نمیتواند شما را خوشبخت کند !ما میتوانیم در برخی موارد خود را تغییر دهیم اما داشتن همین انتظار از طرف مقابلمان , زیاد معقول به نظر نمیرسد .

همچنین میتوانید با رفتارهایی که باعث سرد شدن رابطه عاطفی می‌شود در اینجا آشنا شوید.

همچنین ببینید

گزینه ی مناسب برای ازدواج

چگونه بفهمیم طرف مقابمان گزینه ی مناسب برای ازدواج با ماست ؟

با زندگی ایده آل همراه باشید تا به برخی از این ویژگی ها که آیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *