خانه / زیبایی / مد و فشن / تیپ رسمی مردانه
تیپ رسمی مردانه

تیپ رسمی مردانه

معمولا آقایان علاقه‌ای ندارند که درگیر دنیای مد شوند و در لباس پوشیدن به جزئیات توجه نمی‌کنند ولی خب بالاخره مهم است که مناسب هر مکانی که می‌روید لباس بپوشید و دید افراد نسبت به شما در نگاه اول تا حدودی به ظاهرتان و لباس تنتان بستگی دارد. هر چقدر هم که برای شما ظاهر زیاد اهمیت نداشته باشد شاید برای کسی که شما را نمی‌شناسد مهم باشد مثلا برای رئیس شرکتی که در آن‌جا کار می‌کنید. البته رسمی لباس پوشیدن زیاد هم کار سختی نیست فقط باید به چند مورد دقت کنید و نسبت به هر مناسبتی لباس درست را انتخاب کنید.با زندگی ایده آل همراه باشید تا با نکات مهم در مورد تیپ رسمی مردانه با هم آشنا شویم.

اولین قرار ملاقات

شاید خیلی کلیشه‌ای باشد ولی باز هم می‌گویم که مهم است قانون شیک‌پوشی بدون زحمت را رعایت کنید. در اولین قرار البته در ملاقات‌های رسمی مثلا قرار ملاقات‌های مربوط به خاستگاری توجه کردن به جزئیات مهم است. تا حدی که شاید به دکمه‌ی لباستان یا رنگ جورابی که می‌پوشید هم توجه شود.  می‌توانید تک کت یا بلیزر بپوشید زیرش هم پیراهن بدون کراوات یا پولوشرت بپوشید. اگر ترجیح‌تان پیراهن باشد از رنگ‌های خیلی رسمی مثل سفید دوری کنید. می‌توانید پیراهن سرمه‌ای، طوسی یا خاکستری بپوشید. اگر شلوار جین مناسب مکانی که می‌روید باشد،ترجیحا رنگ تیره انتخاب کنید درضمن بهتر است گشاد نباشد. همه زن‌ها به کفش زیاد توجه می‌کنند اگر شلوار جین پوشیده‌اید نیم‌بوت چرمی انتخاب کنید با شلوار پارچه‌ای هم کفش لوفر یا کالج بپوشید. در کل برای اینگونه ملاقات‌ها‌ ست کت و شلوار و کراوات مناسب نیست و ظاهری خیلی خشک و جدی به شما خواهد‌داد.

مجالس مهمانی

تیپ رسمی مردانه

اگر می‌خواهید پر ادعا جلوه‌دهید ست ژیله و شلوار یا کت‌شلوار و ژیله مشکی مناسب شماست. به سلیقه خودتان زیرش می‌توانید پیراهن سفید، مشکی یا خاکستری بپوشید ولی باز به نظر من تمام مشکی بپوشید. اگر لازم باشد کراوات بزنید از کراوات مشکی غافل نشوید. برای اکسسوری سه‌تایی دستمال جیب کت سفید، دکمه سردست و ساعت کلاسیک بهترین انتخاب خواهد‌بود. در انتخاب کفش از کفش کتانی کف لاستیکی دوری کنید.

ملاقات کاری

حدالامکان ساده باشید. انتخاب رنگ و طرح لباستان طوری نباشد که داد بزند من اینجام. سادگی همیشه جلب اعتماد می‌کند. رنگ ست رسمی که می‌پوشید به جای قهوه‌ای و مشکی، سرمه‌ای می‌تواند باشد. پیراهن سفید یا آبی روشن بپوشید. اگر بخواهید کراوات بزنید بدون طرح انتخاب کنید اگر هم طرح‌دار باشد به شلوغ نبودنش اهمیت دهید. به شیک، ساده و تمیز بودن کفش‌تان توجه کنید.

اولین روز کاری

تیپ رسمی مردانه

اگر شغل‌تان پشت میزی است به احتمال زیاد روز اول کت شلوار می‌پوشید در این صورت ترجیح رنگ‌تان سرمه‌ای باشد. پیراهن آبی بپوشید و در صورت استفاده از کراوات رنگ‌ تیره بهتر است. کمر و کفش‌تان حتما همرنگ باشند. هرچقدر هم محیط کاری‌تان راحت باشد حتما پیراهن بپوشید ولی کراوات زدن الزامی نیست. کت تک مخمل کبریتی هم می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

همچنین ببینید

کفش دانشجویی

مدل کفش دانشجویی اسپورت 97

بانزدیک شدن فصل پاییز و شروع دوره جدید دانشگاه‌ها و باز شدن دانشگاه، بیشتر دانشجویان …

یک دیدگاه

  1. دنبال یه چیز دیگه تو گوگل بودم اومدم اینجا شانسی
    سایت خیلی خوبی دارید لینکتونو برای چندتا از دوستام فرستادم بدردشون میخوره ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *