خانه / زیبایی / توصیه هایی برای افرادی که موهای چرب دارند
موهای چرب

توصیه هایی برای افرادی که موهای چرب دارند

موهای برخی از افراد- چه زن و چه مرد-نسبت به دیگر افراد زود تر چرب میشود و این امر به مرور زمان باعث ایجاد حسی بد و منفی در زندگی روزانه ی این افراد میشود به طوری که اگر وقت کافی برای شستن موهایشان را نداشته باشند کلافه میشوند و سعی میکنند موهایشان را زیر شال یا کلاه مخفی کنند که این کار در طول روز برایشان طاقت فرساست!

اگر شما هم جزء افرادی هستید که فکر میکنید موهای چرب دارید , میتوانید با  انجام چند راهکار ساده میزان چربی موهایتان را کنترل کنید !این راهکار ها چه در دراز مدت و چه در کوتاه مدت به کمتر چرب شدن موهایتان کمک خواهد کرد .در گام اول باید نگاهی به عادت های روزمره تان بیندازید! با این کار میتوانید راه خلاص شدن از موهای چرب تان را زودتر بفهمید !اما نگران نباشید چون راه خلاص شدن از موهای چرب از چیزی که فکر میکنید ساده تر است پس در ادامه با زندگی ایده آل همراه باشید تا در 8 گام راه داشتن موهای معمولی را برایتان شرح دهیم .

1.ازکرم مویتان به درستی استفاده کنید

استفاده از کرم مو در حین دوش جهت تقویت و راحت تر شانه کردن موهایتان طبیعی است !اما چگونه استفاده کردن از آن میتواند تاثیر زیادی بر میزان چربی موهایتان داشته باشد به طوری که اگر کرم مو یتان را به همه جای موهایتان بمالید باعث چرب شدن پوست سرتان میشود بنابراین برای کمتر چرب شدن موهایتان دقت کنید که کرم را تنها به قسمت های میانی و نوک موهایتان بمالید .(عکس1 )

2.از پودر بچه استفاده کنید

استفاده از این راهکار قدیمی هنوز هم تاثیر زیادی در کاهش چربی مو دارد .فرض کنید که صبح از خواب بیدار شدید و وقت کافی برای دوش گرفتن ندارید !کاری که میتوانید انجام دهید بسیار ساده است !کافیست به حمام بروید و پورد بچه را به پوست سرتان زده و موهایتان را شانه کنید !اگر رنگ موهایتان تیره است وپودر بچه باعث روشن تر و کدر شدن آن میشود میتوانید کمی پودر کاکائو به پودر بچه اضافه کنید !

3.از شامپو ی خشک استفاده کنید

امروزه استفاده از شامپو های خشک یکی از راهکار های رایج و متداول در بین مردم است! همچنین یکی از سریع ترین ترفندهایی است که زندگی مدرن امکان استفاده از آن را فراهم کرده به طوری که این شامپوبدون نیاز به آبکشی ,چربی مو را جذب کرده و موجب کمتر چرب دیده شدن آن میشود و شما را از شر دوش های دراز مدت خلاص میکند .

4.دست از شستن مداوم موهایتان بردارید

شاید این حرف در ابتدا بی منطق به نظر برسد اما واقعیت این است که اگر چربی پوست سر را به طور مداوم از آن بزدایید ,از بین بردن آن سخت تر میشود ! به طوری که اگر موهایتان را تند تند بشویید پس از گذشت مدتی موهایتان چرب تر میشود پس اگرعادت دارید که هر روز موهایتان را بشویید بهتر است این کار را هر 3 -4 روز یکبار انجام دهید .

5.موهایتان را زیاد شانه نزنید

شانه زدن موها به تعداد مناسب نه تنها باعث چرب شدن موها نمیشود بلکه موجب تجمع چربی تنها در پوست سر میشود اما شانه زدن بیش از حد موها روزنه های چربی پوست سر را تحریک میکند پس به تعداد شانه زدن موهایتان دقت کنید و مناسب ترین تعداد را متناسب با چربی موهایتان انتخاب کنید .

6.محصولات مراقبت کننده از موهایتان را به درستی انتخاب کنید

ازمحصولات  کفی و ژلی که موجب چرب شدن موهایتان میشود ,استفاده نکنید و تا حد امکان از محصولاتی که باعث براق شدن مو میشوند دوری کنید چون این محصولات مو های مستعد به چربی را جرب تر میکنند .اگر میتوانید تا جای ممکن از وسایل الکتریکی شکل دهنده به مو استفاده نکنید.

7.سعی کنید زیاد به موهایتان دست نزنید

تند تند دست زدن به مو و استفاده از مدل موهایی که بیشترین تماس را با صورت دارند موجب سریع تر چرب شدن مو میشوند از این رو سعی کنید زیاد با موهایتان بازی نکنید !

8.موهایتان را صاف نکنید

هر قدر که موهایتان به پوست سر نزدیک باشد همان قدر سریع تر چرب میشود !مو های فر –چه طبیعی و چه غیر طبیعی- از چرب شدن زود هنگام ریشه ی مو جلوگیری میکند و موهایتان را حجیم تر جلوه میدهد .

همچنین ببینید

داشتن موهایی زیبا

نکات طلایی برای داشتن موهایی زیبا و چشمگیر

ایجاد یک تغییر به ظاهر کوچک در موهایتان، می‌تواند چهره شما را به کلی تغییر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *