خانه / زیبایی / آیا از درستی نحوه ی شستشوی صورت‌تان مطمئن هستید؟
درستی نحوه ی شستشوی صورت‌

آیا از درستی نحوه ی شستشوی صورت‌تان مطمئن هستید؟

یکی از عوامل موثر در رسیدگی و مراقبت از پوست ،شستشوی صحیح آن میباشد.ممکن است در رسیدگی روزانه به پوستتان مرتکب اشتباهاتی جزئی شوید ولی به یاد داشته باشید که اگر در رابطه با شستشو و تمیز کردن پوستتان دچار اشتباه شوید، تمام زحمتی که برای مراقبت و رسیدگی به پوستان کشیده اید از بین میرود و تاثیری نمیکند! پس با زندگی ایده آل همراه باشید تا توضیحاتی درباره درستی نحوه ی شستشوی صورت‌ را با شما در میان بگذاریم.

هدف از شستشوی پوست ،تمیز کردن آلودگی از روزنه های پوست میباشد که موجب تمیزی پوست و از بین رفتن سلول های مرده ی آن می شود .با این کار مواد بهداشتی که برای مراقبت و رسیدگی به پوستتان استفاده می کنید بهتر جذب پوستتان میشود پس باید به نحوه ی صحیح شستشو ی پوست صورت اهمیت داد .

اول از هر چیز باید صورتتان را با آب ولرم بشویید زیرا استفاده  از آب گرم باعث خشکی پوست و استفاده از آب سرد باعث کامل تمیز نشدن پوست صورتتان میشود به همین دلیل استفاده از آب ولرم بهترین گزینه می باشد.دقت کنید که قبل از این کار دستهایتان را با صابونی مناسب پوستتان ،خوب بشویید.پس اینکه صورتتان را با آب ولرم خیس کردید ، صابون مخصوص پوست صورتتان را کف دار کرده به به تمام صورت بمالید .پیشانی ، گونه ها و اطراف بینی از آنجایی که نقاط حساس صورت هستند به آرامی مالش دهید چرا که این کار باعث بهتر تمیز شدن پوست میشود.در آخر صورتتان را خوب آب بکشید سپس با آرام فشار دادن حوله، صورتتان  را خشک کنید.

شستن بیش از حد صورت هم کار اشتباهیست ! زیرا اگر قبل از اینکه صورت چربی طبیعی خود را به دست اورد، مجددا آن را بشویید اینبار باعث خشکی پوستتان میشوید .باد کولر نیز موجب خشکی پوست می شود که برای جلوگیری از آن میتوانید از کرم های مرطوب کننده در طول روز استفاده کنید.

رسیدگی به پوست باید از دوران کودکی شروع شود !و باید صورتتان را با صابون های طبیعی مناسب  پوستتان بشویید .اگر برای مرطوب نگه داشتن پوستان مواد بهداشتی در دسترس نداشته باشید میتوانید از شیر بادام تلخ و روغن بادام به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید و همچنین میتوانید با شیر بادام آرایشتان را تمیز کنید.

همچنین ببینید

زود چرب شدن موها‌

دیگر نگران زود چرب شدن موها‌یتان نباشید!

زود چرب شدن موها‌ مشکل بسیاری از ماست.از طرفی برخی از کارها میتوانند موجب سریع …

یک دیدگاه

  1. خیلی ممنونم بابت انتشار این مقاله بسیار مفید و کاربردی موفق باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *